Naše klinika se specializuje na ošetření prováděná s velkou péčí a důrazem nejen na kvalitu, ale i dobrý pocit pacienta. To bezesporu zahrnuje empatii a pochopení pro osobnost každého pacienta a jeho představy a požadavky, stejně jako hladký a bezbolestný průběh samotných úkonů.

Tato zahrnuje mimo jiné i zvládnutí obav a citlivosti pacienta pomocí těchto kroků:

ENTHONOX a Analgosedace
ENTHONOX a Analgosedace

ENTHONOX a Analgosedace „rayským plýnem“

Je ošetření pacienta, jemuž jsou podány medikamenty ovlivňující jeho úzkost, stres a následné vnitřní dramatizování proběhlé zkušenosti.

Jakýkoliv výkon (od odstranění zubního kazu až po dentální hygienu) můžeme provést v analgosedaci, což je anestezie pomocí analgetika se sedativem. Zatímco celková anestezie znamená, že pacient  je kompletně uspán, analgosedace způsobí necitlivost a mozek přestane vnímat bolest. Při analgosedaci používáme bezpečné a účinné inhalační analgetikum Enthonox, známý jako „rajský plyn“, který má potřebný rychlý nástup a ústup účinku. Po 15 minutách může pacient odejít z ordinace a po 30 minutách řídit automobil.

Toto ošetření nepožaduje přítomnost anesteziologa ani speciální vyšetření.

Celková anestezie a nitrožilní analgosedace

Jedná se o zákrok požadující náročné vybavení, dohled anesteziologa a obsáhlou přípravu ze strany pacienta před i po ošetření. To zahrnuje delší zotavování, pacient neodchází ihned po ošetření, ale musí na dobu nezbytně nutnou zůstat ještě pod kontrolou anesteziologa. Na naši klinice je možné provedení zákroků v celkové anestezii nebo za použitím nitrožilní analgosedace. Je to vhodné obzvláště pro pacienty s fobií, hendikepem a také pro děti, které nespolupracují při běžném ošetření. Procedury provádí zkušený certifikovaný anesteziolog.