LÉČBA DĚTSKÝCH ZOUBKŮ V sedací
VÝHODY
Anestezie v dětské stomatologii usnadňuje život dítěte, zbavuje ho stresu. Zpravidla probíhá kompletní sanace dutiny ústní dítěte - tedy ošetření všech zubů při jedné návštěvě.
Po stomatologickém ošetření v celkové anestezii děti nemají otoky, nemají obavy z bolesti a jakéhokoli nepohodlí. A je jedno, zda šlo o extrakci nebo ošetření mléčných zubů. Dítě je tak v ordinaci zubaře chráněno před nepříjemnými vzpomínkami a strachem.
Po extrakci zubů v celkové anestezii nejsou žádné zánětlivé komplikace.
V anestezii jsou léčeny děti s alergickými reakcemi na léky pro lokální anestezii.
Jak probíhá léčba dětských zoubků v celkové anestezii v klinice
Nevyžaduje-li situace v ústech malého pacienta okamžitý zásah, pak dětský zubní lékař na první schůzce sestaví kompletní plán ošetření chrupu, domluví se s rodiči, co přesně se bude dělat v celkové anestezii, zatímco dítě bude spát.
Dále je nutné dohodnout den a čas procedur.
Zubní ošetření v narkóze u dětí, stejně jako u dospělých, probíhá nalačno, proto všechny procedury ordinujeme s dětskou narkózou ráno nebo odpoledne.
Léčba probíhá v intravenózní anestezii.
Na co si dát pozor před ošetřením mléčných zubů v celkové anestezii?
Před plánováním léčby vašeho dítěte v celkové anestezii se musíte ujistit, že v tuto chvíli není dítě nemocné a nemá žádné nachlazení. Nemělo by mít rýmu, kašel – to vše dítěti ztěžuje dýchání během spánku pod narkózou. Samozřejmě před zahájením léčby náš dětský anesteziolog dítě vyšetří a může anestezii zrušit právě z důvodu nachlazení pacienta. Pokud vám tedy záleží na vašem čase, předem se ujistěte, že vám nic nebude překážet v léčbě vašeho dítka.
Kdy je potřeba ošetření mléčných zubů v anestezii?
K této metodě celkové anestezie se uchylujeme jen zřídka. Medikamentózní spánek není na škodu, ale hledáme jakoukoliv možnost, jak provést zubní ošetření dítěte za normálních podmínek v lokální anestezii.
Nechceme, aby naše děti zažívaly panický strach z bolesti zubů a pamatovaly si to celý život. Někdy má dítě vážné neurologické poruchy. Někdy jsou děti alergické na léky pro lokální anestezii.
Ve všech takových případech se při vyléčení mléčných zubů uchýlíme k pomoci anesteziologů. V ostatních případech se snažíme malým pacientům přizpůsobit a zoubky léčit tradičním způsobem. Vytvořili jsme pro to všechny podmínky.
Celková anestezie pro velmi bázlivé pacienty
Celkovou anestezii si můžete představit jako hluboký spánek. Pacient při ní nevnímá bolest ani dění v okolí. Stačí několik nádechů bezpečného anestetického plynu
Při ošetření zajišťujeme dýchací cesty pacienta a kontrolujeme jeho stav. Poté se dospí a po probuzení přivítá jeho doprovod s naším anesteziologem.
01
Stomatologické ošetření v anestezii
02
Ošetření v klídu a bez špatných vzpomínek
03
Pohodové ošetření pro všechný , kdo mají ze zubaře starch
04
Ošetřeujeme děti a pacienty se speciálními potřebami
05
Pod vědením anesteziologa s 20 lety zkušeností
06
Pacient prožije ošetření v klidu a nepamatuje si ho
FAQ
V celkové anestezii ošetřujeme velmi velmi bázlivé děti od 2 let a pacienty s mentálním postižením. Jde o pacienty, pro které je návštěva zubaře extrémně stresující, trpí záchvaty paniky nebo nedokážou při ošetření spolupracovat se zubařem.
Tito pacienti díky našemu anesteziologovi prožijí ošetření v klidu a bez ošklivých vzpomínek.
Počítejte s předoperačním vyšetřením, na které vás pošleme na specializované pracoviště. Všechny informace o ošetření a termínech vám včas řekne anesteziolog. Důležité je přijít na lačno. 6 hodin před ošetřením nejezte a 4 hodiny nepijte. Mléko a džus s kousky dužiny se počítají jako jídlo. Před zákrokem můžete vypít maximálně 15 ml například slazeného čaje nebo džusu bez kousků dužiny.
Po ošetření necháme pacienta dospat přímo v ordinaci . Přibližně 2 hodiny po ošetření, po kontrole anesteziologem, může pacient domů. Útlum ale doznívá ještě 3 až 6 hodin, proto je důležité být s pacientem a dohlížet na něj. Pacient by neměl dělat nic, při čem by se mohl zranit.
Ještě 6 až 24 hodin po ošetření může být ovlivněná pacientova schopnost soustředit se. Proto minimálně 12 hodin po ošetření neřiďte auto, neobsluhujte stroje, které vyžadují zvýšenou pozornost, a pro jistotu si obstarejte doprovod na cestu od nás.
Hlavní rozdíl je v míře utlumení. Při lokální anestezii jste při plném vědomí, jen nevnímáte bolest v místě ošetření. Při analgosedaci jste utlumení, nevnímáte bolest ani jiné podněty z okolí, zákrok si nepamatujete. Na rozdíl od celkové anestezie samostatně dýcháte. Celkovou anestezii si můžete představit jako hluboký spánek, při kterém nevnímáte vůbec nic ze svého okolí a po probuzení si ošetření nepamatujete. Zajišťujeme při ní dýchací cesty pacienta.
6 hodin před ošetřením nejezte a 2 hodiny nepijte. V 6 hodinách bez jídla byste neměli pít ani žádná smoothie, džusy a mléko.
Pro děti připravte oblečení na převlečení a plyšaka.